Kategorie
Artykuły

Andrzej Duda humor, rysunki, satyra

Długopisowa satyra. Andrzej Duda humor, żarty o prezydencie Dudzie. Karykatury, rysunki satyryczne, politycy na wesoło

Naczelny Długopis wierny Konstytucji

• Po sieci krążą 2 zdjęcia z plaży Andrzeja Dudy w tych samych kąpielówkach, podobno z roku 1915 i z 2021. Gdyby tak był wierny konstytucji, jak swoim gaciom…

• Pisarzowi Jakubowi Żulczykowi grozi 3 lata pierdla za zdradę tajemnicy państwowej. Napisał na Facebooku: „Duda to debil”.

• Naczelny Długopis, fundator głównej nagrody Konkursu Chopinowskiego, po wręczeniu złotego medalu szczerze przyznał na scenie, że nie słuchał zwycięzcy. On słucha tylko JEDNEGO.

Jarosław Kaczyński prezydent Andrzej Duda humor satyra dowcipy żarty kawały
Prezes PiS Jarosław Kaczyński i prezydent Andrzej Duda humor, satyra

Kim jest Andrzej Duda i co robi

• Nie miał czasu Duda pogratulować Bidenowi, to teraz Biden nie ma czasu, żeby za te szczere gratulacje podziękować. Ale złośliwi mówią co innego: telefon od Bidena odebrała Agata, ale jest tak zapracowana, że zapomniała mężowi o tym powiedzieć.

• Uczestniczka teleturnieju Milionerzy z Danii przerypała kupę kasy, bo nie wiedziała jakiego kraju prezydentem jest Andrzej Duda. Ech, przenieść się tak do Danii choćby na jeden dzień.

• Kolejny przykład na to, że Duda, podobno prezydent, jest nieistotny. Nie musi się już tłumaczyć opinii publicznej po co, gdzie i z kim lata państwowym samolotem.

Jarosław Kaczyński prezydent Andrzej Duda humor satyra dowcipy żarty kawały
Prezydent Andrzej Duda humor, satyra, dowcipy, żarty, kawały prezydenckie

Andrzej Duda humor prezydencki

• Duda w wywiadzie: „Wielu ludzi, którzy oddali na mnie głos, jest dzisiaj (…) zawiedzionych”. Tak się dziękuje za głosy w niecały rok po wyborach.

• 3 maja – Święto Konstytucji. Była okazja, żeby Duda wreszcie ją przeczytał. Ale znów był zajęty ważniejszymi sprawami.

• Fachowcy stwierdzili, że aż 70% followersów Dudy na Twitterze to boty, czyli nieistniejący ludzie. Cała reszta, to Ruchadełka leśne?

• Duda lubi się podlizać szefowi. Wieś Kaczory na Wielkopolsce od 1 stycznia 2022 jest miastem.

Konstytucja RP satyra prezydent
Konstytucja RP i wybory prezydenckie w Polsce

Troska o Polaków i długopisowe fochy

• Prezydent bardzo troszczy się o los Polaków podczas zarazy. Szczególnie o jednego. O Lewandowskim twittuje kilka razy częściej niż o pandemii w Polsce, jej ofiarach i szczepieniach.

• Kolejny foch Dudy, który wciąż nie dorósł do zawodu polityka. Obraził się na zdymisjonowanego wicepremiera Gowina. Może z nim Długopis pogada, ale dopiero jak Gowin zmięknie czyli zmieni zdanie na niektóre tematy.

• W Internecie jest filmik, w którym żona Długopisa elokwentnie szwargoli po szwabsku. Raz – że w TVP tego jeszcze nie widzieli, bo by puszczali zamiast Tuska mówiącego kilka słów po niemiecku. Dwa – Polacy mają okazję wreszcie posłuchać Agaty, której gadającej po polsku przez kilka lat jeszcze nie słyszeli.

Prawica głowi się, kogo wystawić na prezydenta po Długopisie. Fejk Niusy odpowiadają: Mejza, Mejza!!!

karykatura Kosiniak-Kamysz Kidawa-Błońska satyra karykatury politycy prezydent Kaczyński
karykatura: Kosiniak-Kamysz, Kidawa-Błońska, Duda-Kaczyński. Wybory prezydenckie 2020

Kampania prezydencka i Długopis polski

• Sztandarowym produktem spożywczym, którym w kampanii prezydenckiej szczycił się Duda, i mówił że nie podrożał – był olej. Minął rok drugiej kadencji Dudy i olej podrożał o kilkadziesiąt procent. Był wielki sukces – jest wielka klęska. Najważniejsze, że ciemny lud WTEDY uwierzył.

• Dudopis przerwał urlop. Czyżby bardzo ważne sprawy państwowe? Nie, wycieczka do Tokio.

• Prezydent zwany Długopisem przybył wraz z Długopisową na dożynki w Sandomierzu. Wprawdzie to były tylko ich słomiane kukły, ale lud się cieszył i mało kto ten drobiazg zauważył.

• Ojciec Naczelnego Długopisa Rzeczpospolitej nie zaprotestował, gdy w wywiadzie zapytano go o członkostwo w PZPR. Powiedział tylko, że w PZPR „nie był duchowo”. Znaczy palił papierosy, ale się nie zaciągał. Przyjął legitymację, ale z obrzydzeniem. Nie odbył stosunku, bo nałożył prezerwatywę.

Andrzej Duda humor. Wybrane fragmenty satyrycznej rubryki Fejk Niusy, drukowanej w ogólnopolskim dzienniku Trybuna w roku 2021, zilustrowane rysunkami (okładki oraz rubryka na str. 2). Autor: (c) Szczepan Sadurski

Zobacz też:
> Jarosław Kaczyński
> Mateusz Morawiecki
> Beata Szydło