Kategorie
Artykuły

Bezrobocie ciekawostki z humorem

Bezrobocie ciekawostki z humorem

Niewolnica bezrobocia

• Jesteś bezrobotny i pobierasz zasiłek? Musisz siedzieć w domu, inaczej go stracisz! Bezrobotna ze Szczecina postanowiła wyjechać na 2 tygodnie, aby odwiedzić rodzinę w Poznaniu. Ponieważ w tym czasie przypadał termin wypłaty zasiłku dla bezrobotnych, chciała upoważnić swego męża do odbioru tego zasiłku. Niestety, aktualne przepisy nie przewidziały takiej możliwości. Mało tego – jeśli okaże się, że bezrobotny przez pół miesiąca przebywa poza miejscem zamieszkania – należy mu się tylko połowa zasiłku. W przypadku chęci wyjazdu do rodziny, bezrobotny musi zameldować się w urzędzie, a po powrocie musi zameldować się po raz drugi.

Loteryjny szał

• Sposoby zwalniania pracowników mogą być różne. Zwykle zwalnia się takich, którzy są firmie najmniej potrzebni. Ale co zrobić gdy tak naprawdę wszyscy pracownicy są potrzebni i nie można zdecydować się którego zwolnić? Właściciel sklepu spożywczego w Katowicach zorganizował loterię, w wyniku której odeszła z pracy sprzedawczyni, mająca najmniejsze szczęście w losowaniu. Loterię urządzono także w jednej z lubelskich szkół. Za 50 groszy uczniowie kupowali losy, dzięki którym mogli wygrać dobre oceny szkolne, wstawiane później do dzienników.

bezrobotni ciekawostki bezrobocie humor praca
Bezrobocie ciekawostki o bezrobociu

Bezrobocie po kielecku

• Szef pewnej kieleckiej firmy szukał do pracy kogoś, kto ma średnie wykształcenie, prawo jazdy kategorii B i zna komputer na podstawowym poziomie. Zgłosił się do Miejskiego Urzędu Pracy, niestety po miesiącu otrzymał od urzędników pismo, że wśród zarejestrowanych bezrobotnych nie ma nikogo, kto spełniłby te (skromne) wymagania. Właściciel firmy wkurzony tym, że specjaliści od bezrobocia potraktowali go jak petenta z epoki socjalizmu, usiadł do internetu, na forum dla pracodawców opisał wszystko i już po dwóch minutach otrzymał e-mailem CV od kandydata do pracy w swojej firmie, odpowiadającego stawianym wymaganiom. A w Kielcach wciąż walczą z bezrobociem…

Wędrujące bezrobocie

• Bezrobocie miało wzmóc migrację ludności w poszukiwaniu pracy. Na razie wzmogło migrację w poszukiwaniu… wyższego zasiłku dla bezrobotnych. Od jakiegoś czasu cześć mieszkańców Łodzi (tych bezrobotnych) przemeldowuje się do Zgierza lub paru innych miejscowości, gdyż zasiłki są tam wypłacane bezrobotnym przez 12, a nie przez 6 miesięcy. W ciągu pół roku można dostać 3 tysiące złotych więcej. Czy Łodzi grozi wyludnienie – przekonamy się za jakiś czas. Jedno jest pewne: bezrobocie się zmniejszy.

Bezrobocie w Łodzi

• W województwie łódzkim jest 193 tysiące bezrobotnych. Jak im pomóc? Wojewódzki Urząd Pracy zorganizował warsztaty dla bezrobotnych. Informowały o nich lokalne media i internetowa strona urzędu. Na warsztat o temacie „Autoprezentacja podczas rozmowy kwalifikacyjnej” zgłosiła się… jedna osoba. Na tym warsztaty zakończono.

Bezrobocie ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2004-2009
(c) DobryHumor.pl

Zobacz też:
> Dowcipy o pracy