Kategorie
Artykuły

10 x dobry humor. Ciekawostki

Dobry humor ciekawostki

Dobry humor – to potoczne określenie na korzystne samopoczucie, ale też szereg nazw własnych. Ponieważ „dobry humor” nie każdemu kojarzy się jednoznacznie, przygotowaliśmy zestawienie 10. najczęstszych wykorzystań tego określenia.

1. Dobry humor czyli pozytywny nastrój

W internecie jest szereg porad na poprawę humoru czyli na dobry humor. Można oglądać komedie, występy kabaretów, śmieszne filmy czy memy w Internecie. Zajmować się aktywnością fizyczną i prowadzić zdrowy tryb życia. Albo spożyć coś pysznego – zjeść lub wypić czekoladę lub drinka, zjeść słodkie ciasto lub szpinak. Można wyciszyć się podczas medytacji, śpiewać radosne piosenki, czytać książki. Myśleć pozytywnie, zajmować się opieką nad zwierzętami. Nawet pić… zioła z konopi oraz dobrze zainwestować pieniądze. W zasadzie wszystko co pozytywne i dobrze się kojarzy, dobrze wpływa na nasz dobry humor.

2. Dobry Humor – czasopismo

Miesięcznik, mała gazetka z dowcipami. Dobry Humor ukazywał się w przez 21 lat, od 1991 roku. Był szalenie popularny, skoro nakład przekraczał nawet 200 tysięcy. Równocześnie z tą gazetką z dowcipami, przez kilka lat ukazywało się też pismo satyryczne Twój Dobry Humor. Tego samego wydawcy czyli Wydawnictwa Superpress. Dodajmy jeszcze dobryhumor.pl czyli nasz portal z dowcipami. Zaczął działalność w roku 2000 czyli ponad 20 lat temu.

Dobry Humor ciekawostki miesięcznik dowcipy gazetka
Miesięcznik Dobry Humor, gazetka z dowcipami

3. Od rana mam dobry humor – piosenka

Od rana mam dobry humor
Do przechodniów na ulicy śmieję się
I choćby deszcz z nieba lunął
To radości nie przesłoni żaden cień
– to fragment piosenki śpiewanej przez Majkę Jeżowską, znaną głównie jako piosenkarka pozytywnych piosenek dla dzieci. Z informacji które znaleźliśmy wynika, że autorem słów jest Andrzej Kuryło, a muzykę napisała Majka Jeżowska.

4. Partia Dobrego Humoru

Wesoła, nieformalna organizacja powstała w 2001 roku w Polsce, a na świecie znana pod angielskojęzyczną nazwą Good Humor Party. Legitymacje Partii Dobrego Humoru otrzymało dotychczas kilka tysięcy osób z różnych krajów, a składka członkowska wynosi 3 uśmiechy dziennie. Pomysłodawca i przewodniczącym tej międzynarodowej organizacji jest polski satyryk, Szczepan Sadurski.

Partia Dobrego Humoru-Gdańsk 2001 Skiba Sadurski
Gdańsk, 2001. Początki Partii Dobrego Humoru

5. Herbatka Dobry Humor

W sieci można kupić opakowania z torebkami herbaty ekspresowej, producenta Dary Natury. Niedroga i reklamowana jako produkt ekologiczny. Podobno jej picie powoduje, że bardziej optymistycznie patrzymy na świat. Nazwa chwytliwa, choć nie wiadomo czy ma coś wspólnego z rzeczywistością czyli faktycznie poprawia nastrój.

6. Dobry Humor – firma

Szukając informacji do niniejszego tekstu, natrafiliśmy także na Dobry Humor Spółkę z o.o., zarejestrowaną w 2016 r. w Warszawie. Firma prowadzi sklep internetowy.

7. Villa Pod Dobrym Humorem

Taką nazwę ma hotel z restauracją w Międzygórzu (okolice Bystrzycy Kłodzkiej, woj. dolnośląskie) oferujący pokoje do wynajęcia.

krótkie ciekawostki śmieszne dobry humor
Dobry humor ciekawostki

8. Festiwal Dobrego Humoru

W Gdańsku między 2000 a 2012 r. (także w 2014 r.) organizowano imprezę o nazwie: Festiwal Dobrego Humoru. Początkowo odbywał się z wielką pompą, przyjeżdżali znani satyrycy, obradowało jury i przyznawano nagrody Błękitnego Melonika Charliego dla filmów komediowych, aktorów, reżyserów i nie tylko. Pod przewodnictwem Skiby obradował Okrągły Stół Satyryków, organizowano doroczną wystawę rysunku satyrycznego i karykatury (Gdańska Galeria Dobrego Humoru), były Biesiady Dobrego Humoru. Budżet imprezy był duży, a w przedsięwzięcie zaangażowały się największe stacje telewizyjne. W ostatnich latach istnienia impreza była coraz bardziej skromna, coraz bardziej bardziej lokalna, w dużej mierze chodziło o promocję lokalnych biznesów podczas jarmarków organizowanych w centrum Gdańska.

9. Modlitwa o dobry humor

Okazuje się, że aby mieć dobry humor i rozumieć żarty, można się pomodlić do Boga. Tekst modlitwy znaleźliśmy w jednym z portali katolickich.

10. Radio Na Dobry Humor

Znaleźliśmy też radio internetowe – Radio Na Dobry Humor. Muzyka jak wszędzie, a w sieci nie znaleźliśmy informacji na jego temat.

Dobry Humor ciekawostki: (c) DobryHumor.pl

Zobacz też:
> 20 lat Partii Dobrego Humoru