Kategorie
Artykuły

Dzieci ciekawostki z humorem

Dzieci ciekawostki z humorem

Dziecięce kolekcje

• Niegdyś dzieciarnia zbierała znaczki, komiksy, albo naklejki na pudełkach od zapałek. Teraz dzieciaki zbierają ulotki agencji towarzyskich. Kolorowe ulotki wielkości wizytówki, przedstawiające nagie panienki, zbierane są głównie przez dzieciaki mieszkające w centrum Warszawy, gdyż tu można ich znaleźć najwięcej. Kolekcje zbierane są w klaserach lub albumach, a podwójne eksponaty można wymienić wśród kolegów. Trzeba jednak uważać na babcie i rodziców, bo nie wiedzieć czemu, nie podzielają oni hobbistycznych zapędów 7-latków i konfiskują kolekcje.

Gilowska i zwierzęta

• Zorganizowany przez Ministerstwo Finansów i organizację ekologów konkurs plastyczny dla dzieci pt. „Jak uchronić ginące gatunki” podsumowała wicepremier Zyta Gilowska, która wraz ze sztabem doradców odwiedziła jedną z warszawskich podstawówek. Jak doniosła prasa, ani Gilowska ani doradcy, z którymi przybyła na spotkanie, nie byli w stanie odpowiedzieć na żadne z pytań zadanych przez dociekliwych 10-latków.

Zoologiczny pech

• Niespełna trzylatek cieszył się na myśl o wizycie w warszawskim ZOO, wreszcie jego marzenie się spełniło: wraz z mamą i hulajnogą z przyczepionym do niej balonikiem, stanął przed wejściem. I tu czekała go niemiła niespodzianka, bo wchodzić z balonikami nie można. Baloniki płoszą ptaki, a gazela jak się przestraszy, to zacznie uciekać, złamie nogę i zdechnie. Nie można też wejść z plastikową hulajnogą, bo można wpaść na inne dziecko i będzie nieszczęście. Taki jest regulamin – tłumaczyli ochroniarze. I mieli rację. Przepisy obowiązujące w ogrodach zoologicznych na świecie od niedawna muszą być respektowane także i u nas.

Prywatne wiezienia

• Co zrobić z bachorami, które przełażą bez zgody na teren prywatny? Odpowiedź na to pytanie znalazł mieszkaniec Janowca Wielkopolskiego. Dwóch 9-latków, którzy przeszli przez dziurę w płocie, związał i uwięził. Jeden chłopiec miał szczęście i został wypuszczony. Drugiego, odnaleziono nazajutrz w chlewie, dzięki poszukiwaniom policji, zaalarmowanej przez rodziców chłopca.

Uwaga, dziecko!

• W Parku Ujazdowskim (Warszawa) urządzono piękny plac zabaw dla dzieci. I wszystko byłoby cacy, gdyby nie to, że każde wejście dziecka na znajdujący się obok trawnik kończy się rozmową z ochroniarzem strzegącym tego trawnika. Bo po trawie dzieciom chodzić nie wolno, a ochroniarze nie pilnujący trawnika przed bachorami, wylatują z pracy.

Pupcia choróbcia

• „Pupcia choróbcia”, „psia skrętka”, „o, kuchnia flaczków” – to autentyczne, wymyślone przez dzieci przekleństwa. Okazuje się, drodzy dorośli, że można przeklinać i przy tym nie musi być wulgarnie. Niewykluczone, że z tych i innych dziecięcych przekleństw powstanie kiedyś książka. Oczywiście dla dzieci.

Przechowalnia

• Radni Rybnika stwierdzili, że przedszkole to nie przechowalnia dzieci. Każdy, kto nie odbierze swojego dziecka z przedszkola o wyznaczonej godzinie, płaci karę: 1 zł. Teraz, dzięki finansowej karze coraz rzadziej zdarza się, że dzieci siedzą w przedszkolu dłużej niż trwa czas pracy przedszkola.

Dzidziuś jest, rodzice w szoku

• Wydawać by się mogło, że w XXI wieku mamy uświadomioną młodzież, a tym bardziej studentów, a jednak! Do pogotowia zgłosiła się studentka Uniwersytetu Łódzkiego, skarżąca się na ból brzucha. Po zdjęciu spodni przez dziewczynę, lekarzowi niewiele zostało do roboty, bo natychmiast po tym na świat przyszedł piękny, zdrowy bobas. W szoku był nie tylko lekarz, ale także nieświadoma swej ciąży mama oraz towarzyszący jej tatuś bobaska.

Na zdrowie!

• Jak zbadali angielscy naukowcy, dzieci kobiet, które w ciąży spożywają alkohol, są zdrowsze. Polacy-abstynenci odkąd ogłoszono tę sensacyjną informację, nie mogą wyjść ze zdziwienia.

Dzieci ciekawostki. Wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2004-2009
(c) DobryHumor.pl

Autor: Dowcipy Humor

Dobry Humor, dowcipy, kawały, żarty, anegdoty