Kategorie
Partia Dobrego Humoru

Szef Partii Dobrego Humoru w Sofii

Na początku sierpnia 2021 r. przewodniczący PDH, satyryk Szczepan Sadurski odwiedził stolicę Bułgarii, Sofię. Spotkał się z ambasadorem PDH w Bułgarii Walerym Aleksandrovem (znanym jako Walex) oraz sympatykami i członkami partii. Organizacja powiększyła się o nowych członków

Spotkania prezesa i ambasadora

Partia Dobrego Humoru obchodzi w tym roku 20-lecie. Mniej więcej połowę tego czasu funkcję ambasadora czyli najważniejszego przedstawiciela organizacji w Bułgarii, pełni Walex. To znany bułgarski rysownik i karykaturzysta, nagradzany na wielu konkursach. Postać w świecie rysunku satyrycznego znana, pełna pomysłów, do tego świetny organizator z szeregiem kontaktów.

Walex Walery Alexandrow ambasador Sofia Partia Dobrego Humoru Bułgaria Good Humor Party Bulgaria
Walex – Walery Alexandrov, ambasador Partii Dobrego Humoru w Bułgarii, w okolicznościowym T-shircie, prezentuje metalowy znaczek PDH
Walery Alexandrov artist cartoonist caricaturist Bulgaria
A tak widzi siebie Walery Alexandrov

Wśród kilku prezentów, jakie prezes PDH wręczył Walexowi podczas pierwszego spotkania, był m.in. unikalny T-shirt z partyjnym nadrukiem, wykonany kilka dni wcześniej. Obaj panowie przedyskutowali pomysły i planowane działania partyjne o charakterze międzynarodowym. O niektórych usłyszymy już po wakacjach, o innych w kolejnym roku.

Sadurski uczestniczył też w spotkaniu kilku bułgarskich rysowników. Są one organizowane w każdy czwartek wieczorem, w lokalu położonym w jednym z parków w centrum Sofii.

Partia Dobrego Humoru Bułgaria Good Humor Party Bulgaria
Członkowie Good Humor Party – pierwsze takie spotkanie w Sofii, stolicy Bułgarii

Wesoły Wieżowiec w Skopje

Wizyta w Sofii była też okazją do wykonania cyklu zdjęć z Wesołym Wieżowcem (od 2012 r. symbolem wesołej partii), w ważnych i malowniczych lokalizacjach Sofii. Dodajmy, że był on tu już fotografowany przez kilka innych osób, członków Partii Dobrego Humoru z kilku krajów.

Jeden dzień Sadurski poświecił na wizytę w Skopje, stolicy Macedonii Północnej. Tu też był fotografowany Wesoły Wieżowiec. Dzień był wyjątkowy choćby z tego względu, że temperatura o kilka stopni Celsjusza przekraczała 40. Pomogła woda, lokalne piwo oraz pewien wynalazek o charakterze chłodzącym.

Partia Dobrego Humoru Bułgaria Good Humor Party Bulgaria Ivailo Tsvetkov
Sadurski, Ivailo Tsvetkov (też rysownik) z żoną oraz Walex. Podczas takich spotkań członków PDH w różnych krajach nieodłącznym kompanem jest Happy Skyscraper czyli Wesoły Wieżowiec – symboliczna siedziba wesołej partii
Nick Bebenov Good Humor Party Sofia Bułgaria
Bułgarski rysownik Nick Bebenov, nowy członek Good Humor Party, w chwilę po wręczeniu legitymacji partyjnej. I bułgarskie, schłodzone piwo.

Podsumowanie

Wizyta była szeroko komentowana przez członków i sympatyków Good Humor Party z różnych krajów w Internecie, a pretekstem były zdjęcia i informacje umieszczane na Facebooku.

O działaniach Partii Dobrego Humoru oraz o podróżach Wesołego Wieżowca informuje nasz portal satyryczny DobryHumor.pl oraz portal informacyjny Sadurski.com. 10 najciekawszych zdjęć z Wesołym Wieżowcem planujemy wkrótce umieścić na DobryHumor.pl, aby pokazać ciekawe destynacje w Sofii i Skopje. Tymczasem Sadurski pakuje już walizkę, aby odwiedzić nowe, ciekawe miejsce. Oczywiście znów wraz z Wesołym Wieżowcem.

Zobacz też:
> Good Humor Party – info