Kategorie
Artykuły

Humor satyra polityczna

Humor satyra polityczna – komentarze satyryczne 2021. Tusk, Szumowski, Glapiński, Ziemkiewicz.

Humor satyra

• Publicysta Ziemkiewicz innych obraża na prawo i lewo, ale jak ktoś jego obrazi – zachowuje się, jak każdy prawicowiec. Za zatrzymanie na granicy UK będzie go musiała teraz przeprosić królowa angielska, inaczej wypowiemy wojnę Brytyjczykom.

• W planach jest ubezpieczenie zdrowotne wszystkich Polaków przez państwo. Ci, którzy utrzymują przy życiu system ubezpieczeń i od lat płacą składki, wkrótce dowiedzą się, że są frajerami.

• Media piszą, że nieużywane respiratory od handlarza bronią kupi państwowa spółka. Handlarz będzie czysty, Szumowski i ferajna też, bo nikt nie stracił. Nabywca wyrzuci szmelc na złom i po sprawie. No i trzeba na końcu wręczyć wysokie nagrody tym, co to wykombinowali.

• Prezes NBP Glapiński włączył się do walki o tytuł Pinokia Roku 2021 i chce przegonić niekwestionowanego dotychczas pretendenta do tytułu, Morawieckiego. Glapa twierdzi, że mamy tyle forsy, że cały świat chce od nas pożyczać. Nie mówi, czemu chcemy pożyczać u Chińczyków.

• Władza już wie. Tydzień po manifestacjach w obronie obecności Polski w UE, gigantycznie wzrośnie fala covid. Wina Tuska.

krowa TVP PiS orgia humor satyra polityczna Polska politycy
Humor satyra polityczna – krowa w TVP

Humor satyra polityczna

• Narodowa narośl finansowana przez rząd, podczas zagłuszania demokratycznej demonstracji w Warszawie, krzyczała „Za-bić Tu-ska!”. Szeregowy Kulson i jego koledzy nie słyszeli. O mordzie na Adamowiczu, prezydencie Gdańska, wszyscy już zapomnieliśmy.

• Kosmetyczne zmiany w polskim orle oraz hymnie. Koszt 147,8 mln zł, poniosą głównie samorządy. Tyle, co 2,5 miesiąca płacenia kary do za Turów. Tanizna. A dla strajkujących ratowników medycznych pieniążków nie ma i trzeba latać helikopterami.

• TVP wyczerpała już wszystkie pomysły, jak widzom obrzydzić złą Platformę, więc wyciągnięto taki argument: Jak PO znów dojdzie do władzy, ludzie będą nieszczęśliwi.

• W międzynarodowym rankingu państw, które prawnie NIE sprzyjają biznesowi, szybko pniemy się w górę. Obecnie zajmujemy zaszczytne, 10. miejsce. Przed pisowską władzą trochę jeszcze do zrobienia, ale spoko. Wkrótce Polska na pewno trafi na podium.

Humor satyra i rysunki: (c) Szczepan Sadurski / Sadurski.com
Teksty ukazały się w ogólnopolskim dzienniku Trybuna, w rubryce Fejk Nius.