Kategorie
Artykuły

Wszystko o: Karykaturzysta na wesele

Karykaturzysta na wesele – informacje

Wśród potencjalnych atrakcji, jakie można sobie zafundować podczas uroczystego wesela, w ostatnich latach coraz częściej brane jest pod uwagę zatrudnienie karykaturzysty. Jak każda dodatkowa atrakcja weselna, dodatkowo kosztuje, choć każdy szykując wesele liczy się z całą masą wydatków. Czy karykaturzysta na wesele, to faktycznie atrakcja, która spodoba się gościom wesela i czy jest warta swojej ceny?

Niezależnie od sposobu podejścia do życia i zakupów (kupuję tani towar kiepskiej jakości albo towar dobrej jakości kosztujący drożej) oraz zasobności portfela, warto taką decyzję przemyśleć. Nawet skonsultować z rodziną i znajomymi. Pod warunkiem, że nie będzie to ciocia, która absolutnie każdy wydatek uważa za zbędny i każdą złotówkę odkłada na „czarną godzinę”.

Karykaturzysta na wesele: jak i kogo szukać

Na portalach ogłoszeniowych ofert typu rysowanie karykatur na weselu jest sporo. Są różnej jakości i często mało wartościowe dla tych, którzy oczekują dobrej atrakcji w najlepszym wykonaniu. Ofert lepiej szukać bezpośrednio na internetowych stronach karykaturzystów. Okazuje się, że profesjonalnych karykaturzystów eventowych, czyli fachowców którzy takie usługi proponują, nie ma wielu. Różny jest poziom artystyczny. Większość, to jednak oferty raczej niskich lotów. Lepiej je odrzucić, chyba że najważniejszym kryterium wyboru ma być niska cena, a przy okazji niska jakość karykatur wykonanych podczas wesela.

Ceny usług są podobne i niekoniecznie adekwatne do umiejętności karykaturzystów. Ci oferujący wysoką cenę, niekoniecznie muszą być najlepsi. Poza tym za podobną kwotę w ciągu 4. godzin jeden karykaturzysta narysuje powiedzmy 20 karykatur, inny nawet 5 razy więcej. Można próbować oszczędzać i szukać miejscowego plastyka rysującego co jakiś czas karykatury (nie będzie trzeba zapłacić także za dojazd), jednak taka oszczędność nie zawsze jest dobrym pomysłem. Profesjonalny karykaturzysta zajmujący się rysowaniem na co dzień i od lat, co zdecydowanie lepsza oferta od plastyków i osób rysujących hobbystycznie, nawet jeśli przedstawiają się jako „profesjonalni karykaturzyści”.

szybki karykaturzysta na targi kongres event
Znany z mediów karykaturzysta Szczepan Sadurski rysuje także karykatury na żywo

Nasze porady

Poniżej linki do kilku tekstów dostępnych w Internecie, które mogą wyjaśnić szereg tematów i pomóc w decyzji czy i którego karykaturzystę / karykaturzystów warto zaprosić, aby rysował / rysowali gości Twojego wesela. Także teksty będące poradami dla tych, którzy planują wesele i szukają podpowiedzi.

Karykatury na weselu – cennik, czyli ile to kosztuje. Poradnik

Pomijając poziom artystyczny karykatur i kilka innych ważnych spraw, warto do tematu „karykaturzysta na weselu” podejść rozsądnie i ekonomicznie. W pierwszej chwili ktoś, kto oferuje 800 złotych za kilka godzin rysowania, daje lepszą ofertę (bo jest tańszy) od karykaturzysty, który chce np. dwa razy więcej ale w tym samym czasie narysuje kilka razy więcej gości wesela. Warto przeliczyć, co faktycznie jest tańsze.
> Tu cały tekst

Atrakcje na weselu: karykaturzysta eventowy

Coraz więcej osób kontakt z karykaturzystą zaczyna od pytania o dostępność terrminu, a nie od pytania o cenę. Bo ceny usługi są podobne (niezależnie od miejsca zamieszkania karykaturzysty), ale jeden podczas kilku godzin zrobi 20, drugi 40 karykatur, a kolejny za podobną cenę zrobi ich nawet 100. 
> Tu cały tekst

Karykaturzysta na wesele – którą ofertę wybrać?

Nieodpowiedni wybór potrafi rozłożyć nawet najlepsze wesele. Jeśli karykaturzysta na wesele – to na pewno nie amator, którego nieudolne podobizny mogą wywołać zażenowanie u gości wesela, nawet jeśli z grzeczności nikt nie powie, że coś jest nie tak. Już wiesz, że 3/4 wszystkich ofert z internetu odpada. Przykłady marne czyli kiepski wyrobnik, nawet jeśli pisze, że jest tani, więc jego oferta jest „atrakcyjna” – lepiej sobie darować. Chyba, że jesteś osobą, którą wyłącznie niska cena przekonuje do decyzji, a potem jakoś to będzie.
> Tu cały tekst

Poradnik. Atrakcje na wesele – pomysły, ceny

Poświęciliśmy trochę czasu, aby wyszukać dla zestaw bardziej lub mniej popularnych (ale interesujących) atrakcji na wesela w Polsce. Korzystaliśmy z różnych stron www z  ofertami, przeczytaliśmy trochę komentarzy Internautów (część, to prawdopodobnie zakamuflowane oferty).
> Tu cały tekst

Prezenty dla gości weselnych

Tego wyjątkowego dnia Państwo Młodzi otrzymują od wszystkich prezenty. Ale gościom wesela będzie miło, jeśli oni też dostaną choćby skromny upominek od Państwa Młodych i ich rodziców. Taki prezencik, identyczny dla wszystkich gości, stawiany jest na stole obok talerzy i sztućców – w miejscach gdzie zasiadają weselni goście. Może być spersonalizowany – z dołączonym bilecikiem (karteczką), na którym jest imię i nazwisko. Odpowiednio położony i widoczny – pokazuje przy okazji, gdzie przewidziano miejsce dla konkretnych gości.
> Tu cały tekst

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *