Kategorie
Artykuły

Ciekawostki o kobietach z humorem

Kobiety ciekawostki

Równouprawnienie płci

• Polskie feministki dostały kolejny argument, dla którego warto walczyć o równość płci. Okazuje się, że lek o nazwie Lucrin, Polaków kosztuje 3,20 zł, natomiast Polki aż 1.200 złotych czyli 375 razy drożej. Skąd ta ogromna różnica? Panowie cierpiący na nowotwór prostaty płacą za lek 3,20 zł, gdyż resztę kwoty refunduje Narodowy Fundusz Zdrowia. Ten sam lek, stosowany przez kobiety próbujące zajść w ciążę metodą in vitro, nie jest już refundowany. Tam, gdzie są tak kolosalne różnice w cenie, prędzej czy później musiało dojść do szwindli. Szczecińska prokuratura przesłuchuje obecnie kilkuset mężczyzn nie mających problemów z prostatą, którzy wykupili w aptekach Lucrin i pyta ich co zrobili z tym lekiem. Nie zdziwimy się, jeśli panowie będą zgodnie twierdzić, że próbowali zajść w ciążę. A co, nie wolno im próbować?

Panie sikają drożej

• Dzielnica Warszawa-Śródmieście zainwestowała ćwierć miliona złotych w szalet publiczny na Starówce. Wiadomo – turyści siusiać gdzieś muszą. Do końca roku 2006, w ramach promocji, każdy z tego szaletu mógł korzystać gratis. Wreszcie rozstrzygnięto konkurs na najemcę. Za 6,40 zł za metr kwadratowy nadzór nad szaletem miała przejąć prywatna firma. A ponieważ to do niej należy wycena usług, skorzystanie za pisuar wyceniono na 1 zł, a za kabinę 2 złote. Oznacza to, że panie (ze względów anatomicznych, których tłumaczyć nie trzeba) nie korzystają z pisuarów, więc muszą płacić o 100 procent drożej od panów za tę samą czynność fizjologiczną, popularnie zwaną sikaniem. Obecnie szalet jest nieczynny i trwają oficjalne rozmowy w tej sprawie, na linii: urząd – firma.

Powtórka z Seksmisji?

• Płeć piękna zainwestowała ostatnio w zupełnie nowe, całkowicie damskie biznesy. Powstało kilka kawiarń, do których wstęp mają wyłącznie kobiety. Szkoła nauki jazdy samochodem tylko dla pań ma już kilka filii. Są także siłownie tylko dla pań, a pewne biuro podróży organizuje wyjazdy do Afryki „dla aktywnych pań”.

Kobiety ciekawostki: urządzenie do sikania

• Do urzędu patentowego wpłynęło zgłoszenie mieszkanki Sosnowca, która skonstruowała „anatomiczny lejek dla kobiet” – czyli urządzenie, przy pomocy którego kobiety mogą sikać na stojąco. Teraz czekamy na urządzenie, które pozwoli mężczyznom sikać kucając.

Połowa umrze

• Narodowy Fundusz Zdrowia postanowił zaprosić kobiety w wieku od 25 do 69 lat do bezpłatnych badań piersi i szyjki macicy. Wysłano setki tysięcy imiennych zaproszeń do polskich kobiet i ku zdziwieniu NFZ okazało się, że z atrakcyjnej oferty skorzystała znikoma liczba pań. Wówczas zaczęto pogłówkować: może coś jest nie tak z naszymi zaproszeniami? I znaleziono: „Połowa kobiet chorych na raka szyjki macicy umiera” – zagrzmiało urzędowe pismo, jakim NFZ postraszył Polki, którym natychmiast odechciało się wizyty u lekarza. Podobno następne pisma wysyłane przez NFZ nie będą się już kojarzyć ze śmiercią.

Baczność, wypnij pierś

• W ramach zmienionych przepisów prawa, wojsko od niedawna dopomina się nie tylko o facetów w wieku poborowym, ale także o kobiety. Wezwania na komisję wojskową wysyłane są m.in. absolwentkom weterynarii, psychologii i tłumaczkom. Skuteczny sposób na pominięcie kilkutygodniowego szkolenia wojskowego? Oczywiście ciąża. Młodzi faceci nadal muszą migać się od wojska na różne sposoby, ale w ich wypadku ciąża niestety wciąż odpada.

Matka, ale nie matka

• 23-letnią obecnie mieszkankę Łodzi, po powrocie z USA, czekała niespodzianka. Wezwano ją do ośrodka adopcyjno-opiekuńczego, pokazano roczną dziewczynkę i powiedziano, że musi się zrzec praw rodzicielskich do… swej córki, którą zostawiła zaraz po porodzie. Dowiedziała się, że urodziła w łódzkim szpitalu dziewczynkę akurat w tym czasie, gdy była w USA. Co ma w tej sytuacji robić kobieta, która nigdy nie rodziła (co potwierdził ginekolog), ale w dokumentach figuruje jako matka? Czy może zrzec się córki, której nie urodziła? Jedyną możliwością w tej sytuacji jest wystąpienie do sądu z pozwem o zaprzeczenie macierzyństwa. Z pozwem przeciwko… rocznej dziewczynce. Tymczasem wciąż nie wiadomo, kto podszył się pod 23-letnią łodziankę czyli kto jest fizyczną matką dziewczynki.

Ekspresowa usługa

• Lekarka z Katowic nagle postanowiła skrócić swoją spódnicę. A ponieważ było to niezbędne i bardzo pilne – wsiadła do karetki pogotowia i pomknęła do krawca na sygnale dźwiękowym. Inne polskie lekarki nie mają podobnych, aż tak pilnych potrzeb.

Cycki syrenki

• Radni Ustki to prawdziwi macho lubiący kobiece ciało, nic więc dziwnego, więc podoba im się syrenka w herbie miasta. Ma za mały biust! Oni już wyrazili swoje zdanie na ten temat, a teraz biust syrenki będzie badać komisja heraldyczna przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Kobiety ciekawostkiwybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2004-2008
(c) DobryHumor.pl