Kategorie
Artykuły

Komentarze polityczne

Komentarze polityczne – teksty i rysunki

Satyryczne komentarze polityczne

• Polacy wybrali NAJMNIEJ inteligentnego polityka w Polsce. Bezapelacyjnie wygrał Jarosław Kaczyński. A jeszcze kilka lat temu nazywano go wielkim strategiem i mózgiem prawicy.

Grudziądz. Ksiądz odprawiający uroczystości pogrzebowe bełkotał, więc został przebadany alkomatem przez policję. Miał ponad 2 promile. Ale jego przełożony wie lepiej: ksiądz był zmęczony. To tak, jak z ped*filią wśród księży. Niby jest, a jednak nie ma.

• Pierwszy, długo wyczekiwany medal dla Polski na olimpiadzie w Tokio, a tu taka katastrofa. Polska medalistka kocha osobę tej samej płci, w dodatku wzięła z nią (nieuznawany w Polsce) ślub. Duda długo zastanawiał się czy pogratulować, Morawiecki po raz pierwszy nie miał ochoty wygrzać się w cieple cudzej sławy, a TVP profesjonalnie przemilczała. Czyli w Dobrej Zmianie bez zmian.

• W Internecie jest filmik, w którym żona Długopisa elokwentnie szwargoli po szwabsku. Raz – że w TVP tego jeszcze nie widzieli, bo by puszczali zamiast Tuska mówiącego kilka słów po niemiecku. Dwa – Polacy mają okazję wreszcie posłuchać Agaty, której gadającej po polsku przez kilka lat jeszcze nie słyszeli.

• Profesor, członek Rady Polityki Pieniężnej twierdzi, że Polska nie wprowadzi waluty euro, bo tak mówią Objawienia Fatimskie. Wreszcie wiemy, na czym stoi polska ekonomia i przyszły dobrobyt Polaków. Na fantazjach trójki portugalskich dzieci sprzed ponad stu lat.

PiS nepotyzm satyryczne komentarze polityczne rysunek satyryczny satyra
PiS i nepotyzm – satyryczne komentarze polityczne – rysunek satyryczny

Komentarze polityczne – 2

• Prezenter TVP poinformował widzów, że Słońce krąży wokół Ziemi. Nie od dziś wiemy, że władza wraz z TVP chcą nas cofnąć do mrocznych czasów średniowiecza.

• Eureka! Wyborcy, którzy głosowali na PiS i Dudę, to ci, którzy nie mają ochoty zaszczepić się przeciwko Covid. Widocznie wzięli sobie głęboko do serca prawdomównego Pinokia, który twierdził, że „wirus jest w odwrocie i nie ma się czego bać”.

• Co Polacy sądzą o polskiej policji? Jest tak makabrycznie źle, że wyniki badań utajniono.

• Wieść niesie, że NFZ szuka agencji PR, aby wśród Polaków poprawił się wizerunek jedzenia w polskich szpitalach. Można by poprawić jakość tego jedzenia, ale kosztowałoby to drożej.

• Na koniec dowcip. Wszyscy myślą, że dziewczyny z dużymi cyckami marzą o spaniu z milionerami. W rzeczywistości dziewczyny z dużymi cyckami marzą o spaniu na brzuchu.

Komentarze polityczne (c): Szczepan Sadurski / DobryHumor.pl
Teksty i rysunki opublikował ogólnopolski dziennik Trybuna (lipiec – sierpień 2021)

Zobacz też:
> Satyryczny komentarz polityczny
> Komentarze polityczne