Kategorie
Artykuły

Ciekawostki o księżach z humorem

Księża ciekawostki o księżach z humorem

Kościelne promocje

• Dzieci uczestniczące w porannych nabożeństwach w kościele św. Zygmunta na warszawskich Bielanach, mają szansę na nagrody fundowane przez księdza. System nagradzania jest taki: po każdych roratach (początek: godz. 6.30 rano) dzieciak dostaje od proboszcza karteczkę. Uzbieranie odpowiedniej ilości karteczek uprawnia do otrzymania nagrody, np. puzzli lub atlasu świata. Za 17 karteczek można dostać nawet grę komputerową. Promocje są skuteczne – maluchy każdego ranka zapełniają kościół.

Z innego założenia wyszedł ksiądz katecheta spod Braniewa. Jeśli dziecko przeszkadza na lekcji religii, musi wykonać przysiady lub pompki. Przystępujący do bierzmowania lub komunii lub członkowie ich rodzin, muszą pracować na plebanii lub w ogródku księdza przez określoną liczbę godzin. Jeśli ktoś nie chce pracować fizycznie, może się wykupić. Jedna godzina pracy kosztuje podobno 4 złote.

Księża ciekawostki: kara za mendę

• Ksiądz parafii spod Kutna dowiedział się od wiernych, że pan Heniek, jeden z jego parafian, nielegalnie handluje wódką czyli rozpija ojców i synów parafianek. Na najbliższym kazaniu zganił pana Heńka, nazywając go przy tym mendą i kanalią. Heniek poczuł się urażony i podał księdza do sądu. Wprawdzie ksiądz mówił prawdę i był to jego sposób na walkę z alkoholizmem, jednak sąd stwierdził, że ksiądz nie miał prawa nazwać pana Heńka kanalią i mendą. Ksiądz będzie musiał zapłacić kilkaset złotych i pokryć koszty procesu. A pana Heńka spotka pewnie kara Boska, ale już na tamtym świecie.

Diabelski uczeń

• Łódzka kuria zorganizowała szkolenie dla nauczycieli, które miało pomóc nauczycielom w tym jak rozpoznać czy uczeń jest opętany przez diabła. Szkolenie pt. „Rozeznawanie duchów i egzorcyzmy w procesie wychowania” prowadzone przez egzorcystę cieszyło się nieprawdopodobnym zainteresowaniem – przybyło ponad 100 nauczycieli łódzkich podstawówek, gimnazjów i liceów. Dyrektorzy łódzkich szkół przecierali oczy ze zdumienia i na wszelki wypadek nie odpowiadali na pytania dziennikarzy. Widocznie łódzcy nauczyciele mają takie problemy z niektórymi uczniami i sądzą, że mają one podłoże nadprzyrodzone.

Najpierw modlitwa, potem zabawa

• W jednej z warszawskich podstawówek (świeckich) rodzice zapragnęli zorganizować dzieciom bal karnawałowy. Niestety miał się obyć w piątek czyli w dzień, w którym religia katolicka zabrania zabaw. Szkolna katechetka nie zgodziła się, a proboszcz postawił warunek: zabawa może być, ale przed zabawą dzieci muszą się pomodlić. To z kolei nie spodobało się rodzicom kilkunastu dzieci (muzułmanie, Żydzi i niewierzący). Ostatecznie zabawa się odbyła bez modlitwy, a dzieci i rodzice popamiętają od czego jest piątek.

Wojna w Warszawie

• Co niedziela do kościoła na warszawskich Bielanach dojeżdża swymi samochodami kilkaset osób. Niestety jedyna droga do kościoła wiedzie przez rezerwat przyrody i jest na niej ustawiony znak „zakaz wjazdu”. Kierowcy-wierni mają do wyboru: zostawić samochód kilometr od kościoła i dalej iść piechotą, podjechać pod kościół i dostać od straży miejskiej do zapłacenia mandat za zanieczyszczanie spalinami środowiska albo nie przyjechać na mszę. Gdy wlepiane mandaty odbiły się na frekwencji podczas mszy (przybyła tylko połowa wiernych), ksiądz ogłosił, że z pieniędzy wrzuconych na tacę będzie… płacił za wystawione mandaty. Lokalna wojna trwa, a ślubne pary i niepełnosprawni zastanawiają się czy chodzić do kościoła na piechotę.

Wiara w pracę

• Szef prywatnej firmy z Krakowa domaga się od starających się o pracę w jego firmie zaświadczeń z parafii. Może to być np. zaświadczenie od proboszcza, że delikwent przyjmuje księdza po kolędzie albo że w młodości był ministrantem. Przed przyjęciem do pracy, zaświadczenia te są skrupulatnie sprawdzane u źródła.

Pachnący Jezus

• Do niedawna kierowcy mogli kupić do swoich samochodów pachnące choinki i jabłuszka. Obecnie mają większy wybór: obok choinek o zapachu leśnym, można nabyć obrazki z Jezusem, św. Krzysztofem i św. Pankracym, wyprodukowane w Hiszpanii. Figurki pachną jednakowo i kosztują po 5 złotych sztuka. Księża mają teraz dylemat: co poradzić kierowcy, gdy obrazek przestanie pachnieć? Bo wizerunków świętych nie można wyrzucać do kosza jak inne śmieci.

Księża ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2004-2007. (c): DobryHumor.pl

Zobacz też:
> Jan Paweł II ciekawostki
> Najlepsze dowcipy o księżach