Kategorie
Artykuły

Mężczyźni ciekawostki z humorem

Mężczyźni ciekawostki z humorem

Mężczyźni mają gorzej

• Często słyszymy o tym, że kobiety chcą być traktowane na równi z mężczyznami. Prawie nigdy nie słychać głosu mężczyzn, którzy są dyskryminowani względem kobiet. A przecież coraz częściej to mężczyźni biorą na swoje barki ciężar samotnego wychowania dzieci, a ich pozycja jest znacznie gorsza niż kobiet wychowujących dzieci. A może jednak mężczyznom jest łatwiej opiekować się małymi dziećmi niż kobietom? Oto kilka przykładów z naszego codziennego życia. Przed niektórymi marketami znajdują się wydzielone miejsca parkingowe „Dla matki z dziećmi”. Jak poinformował rzecznik jednej z sieci handlowych, nie mogą z niego korzystać ojcowie z dziećmi. W niektórych wagonach pociągów istnieją specjalne przedziały „dla matek z dzieckiem”. Panom z dziećmi nie można nimi podróżować, ewentualne protesty u kierownika pociągu nic nie pomogą. Niedawno jedna z gazet opisała, jak mieszkańcowi Olsztyna nie pozwolono z mieszkania wymeldować swoje dziecko. Bo może to zrobić jedynie jego matka – powiedziała mu urzędniczka. Dzięki interwencji dziennikarza w olsztyńskim ratuszu, obecnie to zmieniono.

Szukaj matki swego dziecka

• Władze gminy Lipsk jako pierwsze przymierzają się do wprowadzenia podatku dla mężczyzn, którzy mają 30 lat i nie mają jeszcze dzieci. Problem w tym, że młode kobiety uciekają do miasta, a mężczyźni z gminy Lipsk wolą pracować, zamiast jeździć do miast, w poszukiwaniu kandydatek na żony i matki swych przyszłych dzieci. W sprawie nowego podatku ma się odbyć lokalne referendum. Jeśli wezmą w nim udział nie tylko młodzi, bezdzietni mężczyźni, jego wynik wydaje się być przesądzony. Podatek dla bezdzietnych mężczyzn, tzw. bykowe, obowiązywał w Polsce do końca lat 70-ych ubiegłego wieku.

Śmiałe foto w solarium

• Panowie pracodawcy mając do wyboru przyjęcie do pracy kobiet młodych i pięknych albo starych i brzydkich – wybierają te pierwsze. Nie należy się więc dziwić, że szef solarium we Włocławku poszukując kobiety do pracy, w ogłoszeniu postawił sprawę jasno: „Przyjmę do pracy panie do solarium. Śmiałe foto mile widziane – ze wskazaniem na dekolt”. Zanim ogłoszenie zainteresowało potencjalne pracownice, zainteresowali się nim dziennikarze i ruszyli, aby sprawę zgłębić. Sprawa okazała się banalnie prosta. Okazuje się, że z solariów coraz częściej korzystają panowie, a ci chcą przychodzić do solarium, w którym pracuje zgrabna, biuściasta dziewczyna z piękną buzią. A gdyby tak podobne kryterium zastosowano podczas rekrutacji pracowników w ZUS-ie i urzędach skarbowych?

Dziecko pod samochód

• Nasi posłowie wymyślili nowy pomysł na karanie ojców, którzy nie płacą alimentów: trzeba im zabrać prawo jazdy. Pomysł słuszny, a poza tym okazał się skuteczny w Anglii. Skoro masz pieniądze na samochód i jego utrzymanie (benzyna, naprawy, ubezpieczenia), na pewno znajdziesz także pieniądze na utrzymanie swego dziecka.

Uszatek i piegus – nie

• Do jednostek wojsk lądowych trafił niedawno specjalny rozkaz. Odtąd podczas defilad z okazji tzw. centralnych świąt państwowych będą maszerowali tylko wybrani żołnierze. Muszą mieć od 175 do 184 cm wzrostu, nie mogą mieć piegów, odstających uszu i wielkich klat kulturystycznych (sformułowanie: „równe rozłożenie ramion”). Nie mogą też mieć długich wąsów, baków ani bokobrodów, chorób skórnych, widocznych blizn i tzw. nieproporcjonalnej budowy ciała. Hmm, może w ogóle zrezygnować z defilad?…

Mężczyźni ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2005-2009
(c) DobryHumor.pl