Kategorie
Bez kategorii

Okulary ciekawostki z humorem

Okulary ciekawostki z humorem

Pół słuchu, pół logiki

• Jesteś niedosłyszący, masz więcej niż 18 lat i nie pracujesz? Mamy dla ciebie złą wiadomość: Ministerstwo Zdrowia uznało, że w takim przypadku może ci zrefundować (oddać) koszt zakupu aparatu słuchowego na jedno ucho. Taki sam aparat na drugie ucho musisz już kupić za własne pieniądze. Ci, którzy nie są bogaci, z konieczności muszą więc słyszeć wszelkie dźwięki w połowie czyli tylko tym uchem, na którym mają aparat słuchowy. Teraz nasza propozycja, logicznie nawiązująca do przepisów dla niedosłyszących: niech bezrobotni z wadą wzroku chodzą w okularach z jdnym szkłem!

Gangsterów nie obsługujemy

• Na drzwiach wejściowych do oddziałów SKOK-u Stefczyka niedawno umieszczono plakaty informujące, że osoby zasłaniające twarz np. kołnierzem, ciemnymi okularami, czapką, szalikiem i kapturem, nie będą obsługiwane. Rzecznik firmy uspokaja, że nie chodzi o żadną dyskryminację czy absurdalne postępowanie, lecz o zasady bezpieczeństwa. Bo ktoś, kto zasłania twarz, to potencjalny przestępca. Na wszelki wypadek, przed wizytą w SKOK-u należy zdjąć ciemne okulary, bo jeśli pracownik firmy oceni, że zasłaniasz twarz w niecnych zamiarach, może cię nie obsłużyć.

I ty będziesz złodziejem

• Niemiłą przygodę przeżyła klientka krakowskiego supermarketu. Podczas płacenia za towar w kasie, podeszli do niej ochroniarze i zaprosili ją na zaplecze. Twierdzili, że za długo rozglądała się po sklepie za towarami, a poza tym ma za dużo portfeli. „Żaden normalny człowiek tylu portfeli nie nosi” – miał powiedzieć ochroniarz do klientki, która oprócz portfela nosi w torebce kilka etui – na dokumenty, karty kredytowe, okulary oraz kosmetyczkę. Pani, nie mająca nic do ukrycia, odmówiła wizyty na zapleczu, a gdy ochroniarze zaczęli ją straszyć i nie chcieli puścić wolno, wezwała policję. Czyli zrobiła to samo, co ochroniarze. Gdy przybyli na miejsce policjanci stwierdzili, że monitoring nie odnotował kradzieży, a klientka ma prawo mieć w swojej torebce kilka etui na własne przedmioty, ochroniarze się zmyli. Wieść niesie, że spalili się ze wstydu.

Zgól brodę przed wejściem

„Zakaz wchodzenia w kasku” – taka naklejka pojawiła się niedawno przy wejściu do jednego z banków w Warszawie. Jak twierdzą w banku, podobno kask zasłania klientowi twarz, a do obsłużenia klienta musi być widoczna cała twarz. Na wszelki wypadek klienci banku zdejmują także okulary oraz golą brody. Bo one też zasłaniają część twarzy.

Wielebny komiks

• W Kolumbii wydano komiks, którego bohaterem jest Chwalebny Ojciec Ludzkości, o twarzy papieża. Ten super-bohater ma do dyspozycji takie gadżety do obrony przed złem, jak: Tarcza Antygrzechowa, Kalesony Nieskazitelności, Słodycze Wiary i Okulary Dobroci.

Okulary ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 1999-2010
(c) DobryHumor.pl

Autor: Dowcipy Humor

Dobry Humor, dowcipy, kawały, żarty, anegdoty