Kategorie
Artykuły

Prawo i Sprawiedliwość satyra

Prawo i Sprawiedliwość humor, PiS satyra, żarty, dowcipy, kawały, śmieszne rysunki satyryczne i karykatury polityków

PiS humor i satyra

• Na kongresie PiS Kaczyński nieoczekiwanie ogłosił koniec swojej partii. Powiedział, że w szeregach PiS nie ma miejsca na nepotyzm. Na znak protestu wszyscy będą oddawać legitymacje?

• Mieszkaniec Kielc wydał ponad 10 tys. zł. i kupił wielki telewizor. 1,5 roku później zepsuł się i dostał nowy. Ale i ten się zepsuł. Okazało się, że średnio 11 godzin dziennie oglądał TVP Info, co nie jest normalne. Tylko czy odkąd PiS doszedł do władzy coś jest normalne?

Dowcip polityczny

Spotkanie członków PiS gdzieś na prowincji. Wstaje jeden z nich i zaczyna:
– Nazywam się Walczak. Walczyłem, walczę i będę walczył z totalną opozycją!
Wszyscy biją brawo. Po chwili wstaje drugi:
– Nazywam się Pieprz
– Siadaj!!!

• Niedawno dowiedzieliśmy się, że gdy w macicy są plemniki, jej właścicielem jest rząd PiS. A kto jest właścicielem członka PiS?

Kaczyński lekarz PiS Prawo i Sprawiedliwość satyra humor dowcipy rysunki
Jarosław Kaczyński, facet u lekarza. Rysunek satyryczny, humor i satyra

Prawo i Sprawiedliwość satyra

• Do Księgi Absurdów Państwa PiS dodajemy kolejny: szef Prokuratury Okręgowej w Warszawie zbada, czy szef Prokuratury Okręgowej w Warszawie nie dopełnił obowiązku służbowego. Jeśli nie zbada, sprawa zostanie zbadana raz na zawsze.

• Pani Ewa na Twitterze, na początku lutego: „Moja znajoma, wiek 75 plus, mieszkanka Szczecina, dostała wiadomość o terminie szczepienia 23 marca o godz.15.45 w Sosnowcu. To 585 km. Jak już PiS coś zorganizuje, to klękajcie narody”.

• Znana zwolenniczka PiS okleiła swój samochód patriotycznym hasłem: Bóg, Honor, Ojczyzna. Samochód jest niemiecki.

• Coś a propos inflacji. Niektórzy żartują, że PiS spełni wkrótce obietnicę Wałęsy i każdemu da po 100 milionów.

PiS Prawo i Sprawiedliwość satyra humor dowcipy rysunki
Prawo i Sprawiedliwość humor, satyra, dowcipy, rysunki

Satyra na PiS i polityków PiS

• Z powodu pandemii nie odbył się kongres PiS, więc podobno od 2 lipca 2020 roku Kaczyński nie jest już prezesem. Prezesem przewodniej partii jest spadkobierca spuścizny, jego kot?

• Beata Kempa (PiS) zaproponowała, żeby Dzień Ojca przenieść na 19 marca (świętego Józefa). Gdy dowiedziała się, że św. Józef był ojczymem, Jezusa w dodatku nie wiadomo którego dnia urodziny obchodzi Bóg Ojciec, sprawa padła. Nie pierwsza i ostatnia celna inicjatywa z szeregów PiS.

• W środku ogólnopolskiej dyskusji o ustawie PiS, która zniszczy niezależność TVN, głos zabrał funkcjonariusz PiS, Brudziński. W parlamencie europejskim bohatersko bronił wolnych mediów z Hongkongu.

posłowie PiS poseł partia humor dowcipy rysunki
Posłowie PiS. Prawo i Sprawiedliwość humor, satyra, rysunki satyryczne

Humor Prawo i Sprawiedliwość

• Pani premier Finlandii poszła do nocnego klubu i bawiła się, wbrew tamtejszym przepisom epidemicznym. Musiała oficjalnie przepraszać. Ten przykład pokazuje, jak wiele dzieli Polskę od standardów Finlandii i reszty cywilizowanego świata. Ale tam nie ma PiS-u.

• Przy okazji wizyty Cichanouskiej w Polsce, bulterier PiS zaatakował białoruską opozycję. A to oznacza, że polska partia rządząca wspiera Łukaszenkę. Kiedy pochwalą Putina i podziękują mu, że nie zwrócił wraku Tupolewa?

• W Opolu postanowili wyszkolić seniorów w obsłudze smartfonów. Za 10 tys. zł można tego nauczyć średnio inteligentną małpę. Ale żyjemy w państwie PiS, więc nic już nie dziwi.

nepotyzm PiS poseł partia humor dowcipy rysunki
Nepotyzm w PiS, partia Prawo i Sprawiedliwość

PiS humor, żarty i satyra

• Fundacja Batorego obliczyła, że samorządy gdzie władzę ma PiS, dostają 10 razy więcej pieniędzy w przeliczeniu na mieszkańca, niż te rządzone przez opozycję. Naiwni marzyciele uważają, że pieniądze z Funduszu Odbudowy będą dzielone inaczej.

• Polacy na chwilę zapomnieli o pandemii, sądownictwie i aferach PiS-u. Na jednym z drzew w Polsce pojawił się lagun! Co to jest lagun? Tego Polakom nie wyjaśnił ani Duda, ani Morawiecki czy nawet Sasin. Jedna Przyłębska pewnie mogłaby wyjaśnić, ale nikt nie zapytał jej na piśmie.

• O mało nie zakończył się sojusz państwa PiS z USA, ostatnim państwem z którym żyjemy jeszcze w zgodzie. Plotka głosiła, że ambasadorem w Polsce zostanie gej wychowujący z mężem dwójkę dzieci. Biden szykuje jeszcze lepszą petardę?

Prawo i Sprawiedliwość humor. Wybrane fragmenty satyrycznej rubryki Fejk Niusy, drukowanej w ogólnopolskim dzienniku Trybuna w roku 2021, zilustrowane rysunkami (okładki oraz rubryka na str. 2). Autor: (c) Szczepan Sadurski

Zobacz też:
> Dobra zmiana humor
> Polski Ład humor