Kategorie
Artykuły

Ptaki ciekawostki z humorem

Ptaki ciekawostki z humorem

Papuga – chuligan

• 82-letnia gdańszczanka kupiła w sklepie zoologicznym papugę. Towar miał być gadający i pierwsza klasa, w dodatku z dostawą do domu. Taka też była cena: 2 tys. złotych. Wkrótce klientka poskarżyła się rzecznikowi konsumentów, że papuga nie jest taka, jaka miała być. Nie dość, że za cholerę nie gada, to w dodatku zabiła dwie papużki faliste i chciała wydłubać pieskowi oczy. Ale te papugi to wredne małpy, co?

Co jedzą papugi?

• Kiedyś na tabliczkach w zoo były napisy: „Nie dokarmiać zwierząt”. Nie wykluczone, że wkrótce pojawią się inne: „Nie podkradać zwierzętom jedzenia”. Ujawniono, że pracownicy chorzowskiego zoo wynosili do domów jedzonko przeznaczone dla zwierząt: ryż, kurczaki i owoce. Papużkom i innym egzotycznym ptakom podkradano takie smakołyki, jak rodzynki i orzeszki. A może to wszystko nieprawda, bo żadna z papug nigdy się nie skarżyła dyrektorowi zoo?

Ptaki ciekawostki: gadający niuniek

• Drugie Mistrzostwa Polski Ptaków Gadających wygrał gwarek imieniem Niuniek. Gwarek zdeklasował wszystkie gadające papugi, które tego dnia nie były w formie. Jak na gwarka rodem z Polski przystało, Niuniek na baczność wyrecytował pierwsze słowa hymnu „Jeszcze Polska nie zginęła”. Właściciel zwycięzcy, miłośnik ptaków, jako nagrodę za występ Niuńka, dostał… opiekacz do drobiu. Chyba po to, żeby straszyć nim Niuńka, jak będzie niegrzeczny?

Strach zakazany?

• Niewykluczone, że strachy na wróble wkrótce znikną z polskiego krajobrazu. Zgodnie z prawem Unii Europejskiej, ochronie podlegają wszystkie dziko żyjące gatunki ptaków. Za płoszenie ptaków grozi kara – począwszy od grzywny aż do 3 lat więzienia. Aby postępować zgodnie z prawem, dla wystawienia stracha na wróble należy uzyskać zgodę urzędnika.

Gołąbki z ryżem

• Prasa doniosła, że w popularnych w Warszawie azjatyckich budkach gastronomicznych serwowane są gołąbki. Nie, nie te z kaszą, obwinięte liśćmi kapusty. Te latające! Ponieważ mięso gołębie smakuje podobnie jak kurczak, a jest znacznie tańsze, zajadamy się gołębiami, choć w menu widnieje np. kurczak w sosie słodko kwaśnym z ryżem. W jednej z wietnamskich hurtowni spożywczych zaopatrujących bary, znaleziono stłoczone w klatkach ptaki. Niektóre z nich były zarobaczone lub zarażone salmonellą. Smacznego!

Chamski ptaszek

• We Wrocławiu pojawił się źle wychowany ptak – gwarek. Nie dość, że używa niecenzuralnych słów zaczynających się na “k”, to jeszcze… obsikuje ludzi! Gwarki to gatunek ptaka, podobnie jak papuga, potrafiący naśladować ludzką mowę i różne odgłosy.

Cyrk w Częstochowie

• Ta dyskusja rozżarzyła częstochowskich radnych do czerwoności. Chodzi o uchwalenie regulaminu odnowionych właśnie dwóch parków miejskich. Najpierw postanowiono zakazać psom wstępu do parku. Bo mogą ugryźć, robią kupy, a potem te kupy chcą zakopywać, niszcząc piękną trawę. Jak już zakazano psom wstępu do parków, okazało się, że są to zwierzęta dyskryminowane. Któryś radny spytał czy może spacerować po parku z wielbłądem, krową albo gęsią. A poza tym skoro postanowiono, że ludzie nie mogą wchodzić do zbiornika wodnego, to czy nie mogą tu wchodzić także gęsi i inne ptactwo? Bo to akurat ptaki swymi odchodami bardziej zanieczyszczają parki, a nie psy. I jeszcze spożywanie alkoholu – jeśli nie można go spożywać w parku, to czy nie można też przyjść tu podpitym, aby wytrzeźwieć? I po co zapis w regulaminie parku, że nie można biwakować? Chodzi o zakazanie rozbijania namiotów czy wyganianie z trawnika pielgrzymów przybyłych do Częstochowy? Miejmy nadzieję, że sensowny regulamin obu parków zostanie uchwalony zanim ten tekst ukaże się w druku.

Ptaki ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 1999-2008
(c) DobryHumor.pl