Kategorie
Artykuły

Rolnictwo ciekawostki z humorem

Rolnictwo ciekawostki z humorem

Świnie słuchają Mozarta

• Rolnik spod Bydgoszczy postanowił wstawić do chlewa magnetofon i puszczać świniom muzykę klasyczną przez niemal całą dobę. Teraz melomanki (jak nazywa je właściciel) z lubością słuchają koncertów muzyki Bacha, Mozarta i Chopina. Nie dość, że wzrosła kultura przy korycie, to świnie szybciej przybierają na wadze. A gdyby tak magnetofon wstawić do naszego Sejmu?

Rolnicy – widma

• Facet kupił 9 hektarów ziemi i postanowił, że będą tu łąki i pastwiska. Ponieważ w takim przypadku należy się dopłata unijna, zgłosił się do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa (ARMiR). I nie dostał pieniędzy. Dostał karę, bo bezprawnie domaga się dotacji: przez najbliższe lata nie będzie mógł ubiegać się o unijne dotacje czyli nie otrzyma ponad 5 tys. złotych. Pieniądze dostał zupełnie inny rolnik, który na jego polu zasadził… jęczmień. Agencja wypłacając pieniądze, nie potrzebuje dokumentu potwierdzającego własność gruntu. Wystarczy jej oświadczenie, że osoba ubiegająca się o dotację uprawia tę ziemię. Wniosek? Możesz pójść do Agencji, powiedzieć, że uprawiasz dowolną (nie swoją) działkę i to wystarczy, abyś dostał pieniądze „za nic”. Ilu nieuczciwych „rolników” zrobiło taki przekręt – nie wiadomo. Urzędnicy z ARMiR przyznają, że o dotację do tego samego kawałka ziemi stara się nawet pięć osób.

Krzyżackie kartofle

• Pani Marianna, mieszkanka Jemiołowa pięć lat temu podczas sadzenia ziemniaków zalazła na swym polu pozostałości osady z XII-XIV wieku. Skorupy, kości, zwęglone drewno. Świadoma odkrycia, zgłosiła je olsztyńskim archeologom. Pół roku później przybyli, ocenili że znalezisko z czasów krzyżackich ma wartość archeologiczną i… ślad po nich zaginął. Od tego czasu pani Marianna znalezione przedmioty składuje w komórce i jest ich coraz więcej, bo deszcz stale wymywa kolejne fragmenty osady. I nadal sadzi na swym polu kartofle. Bo w Polsce nie ma podobno pieniędzy na badania archeologiczne.

Cudowna maść

• Rolnicy z Lubelszczyzny odkryli, że maść do pielęgnacji krowich wymion dostępna w lecznicach dla zwierząt pomaga na reumatyzm, choroby skórne, strzykanie w kręgosłupie, a nawet na chore gardło. W dodatku kosztuje 2 razy mniej niż maści na podobne schorzenia, dostępne w aptekach.

Rolnictwo ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2006-2007
(c) DobryHumor.pl