Kategorie
Artykuły

Ryby ciekawostki z humorem

Ryby ciekawostki z humorem

Do czego służy wędka?

• Nad brzegiem jeziora Luterskiego policjanci złapali dwóch panów z wędkami, którzy nie mieli karty wędkarskiej, czyli zezwolenia na łowienie ryb wędką. Już mieli im wlepić mandaty, gdy panowie z wędkami oznajmili, że wcale nie łowią ryb. Jeden stwierdził, że przy pomocy wędki łowi żaby na łące, a drugi – że używa wędki do koszenia trawy, a do tego nie potrzeba zezwolenia i odmówili przyjęcia mandatów. Wkrótce będą musieli opowiedzieć przed sądem na temat oryginalnego wykorzystania wędek i nie wiadomo czy uda im się przekonać sędziego.

Spokój wędkarza

• O tym, że łowienie ryb człowieka uspokaja, wiedzą rzesze wędkarzy, włącznie z byłym politykiem Lechem Wałęsą; też wędkarzem. Oczywiście pod warunkiem, że nikt nie płoszy ryb. Bo gdy ktoś to robi, wędkarz może wpaść w prawdziwą furię. Tak było ze staruszkiem łowiącym ryby w Zalewem Zegrzyńskim. Zasztyletował na śmierć młodego kajakarza, bo – jak twierdził – sportowiec płoszył mu ryby…

Ewa czyli syrena

Reklama karty kredytowej Citibanku: półnaga syrena (na dole płetwa ryby, na górze wszystko w porządku poza tym, że nie ma cycków, a na łuskach jej nazwisko: Ewa Kołakowska). “Jedyna na świecie” – czytamy w reklamie. Faktycznie, na świecie zbyt wiele syren nie ma, szczególnie tych, które kupują wszystko na kredyt. Dziwne, w biblii nigdzie nie pisało, że Ewa była syreną

Chiny na Mazurach

• Kłusownicy, kormorany (które zjadają ogromne ilości węgorzy) oraz pasożyty nicienie powodują, że w mazurskich jeziorach coraz mniej jest węgorzy. Aby nie dopuścić do wyginięcia tego gatunku ryb na Mazurach, wpuszcza się do mazurskich jezior narybek czyli dużą liczbę malutkich węgorzyków. Kilogram takich rybek kosztuje od 2,4 do 5 tys. złotych, a aby one dorosły trzeba czekać aż 12 lat. A ponieważ sprowadzanie narybku z Chin kosztuje taniej, być może za jakiś czas będziemy mieli na Mazurach wyłącznie chińskie węgorze. Może ze skośnymi oczkami, ale nie mniej smaczne.

Szkielet w książce

• Wśród zakładek znalezionych w książkach oddanych przez czytelników do opolskich bibliotek są m.in.: bilety autobusowe, zużyte karty telefoniczne, zdjęcia, wykałaczki, grzebienie i pilniki do paznokci. Raz znaleziono też rybi szkielet i podpaskę. Jedna z opolskich bibliotek przygotowuje wystawę, na której znajdą się tego typu eksponaty.

Ryby ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2000-2008
(c) DobryHumor.pl