Kategorie
Artykuły

Trójmiasto ciekawostki z humorem

Trójmiasto ciekawostki z humorem

Mors w Gdańsku

• Pijany 31-letni kierowca z Gdańska uciekający przed radiowozem policyjnym, rozbił swój samochód. Myślący niezbyt trzeźwo delikwent, chcąc zmylić ślad, skrył się przed policjantami w rzece. Wytrzymał w niej tylko kilka minut, gdyż zimą woda w rzekach jest zimna, lub mówiąc dokładniej: lodowata. Zziębniętego do kości śmiałka, policja najpierw musiała zawieźć do szpitala.

Wyzysk w kolebce

• Stocznia Gdańska, kolebka Solidarności, zatrudnia spawaczy z komunistycznej Korei. Spawacze dostają na rękę miesięczną wypłatę, w wysokości 60 złotych. Resztę z 2.500 zł robotniczej wypłaty zabiera reżim Korei. Historia zatoczyła koło, ale czy jakiś Koreańczyk przeskoczy przez płot, stając się nowym Lechem Wałęsą?

Kot też człowiek

• Od lat budujemy osiedla dla ludzi, teraz nadeszła pora na koty. Gdynia to pierwsze miasto, w którym powstanie… osiedle dla kotów. Podczas targów budowlanych zaprezentowano projekty kocich domów, wkrótce rozpoczęła się ich budowa. Powstało już kilkanaście budek za łączną kwotę 5 tys. zł, jednak zapotrzebowanie w jest znacznie większe. Sama tylko Gdyńska Spółdzielnia Mieszkaniowa planuje wybudować 40 domków dla kotów, a przecież podobnych spółdzielni jest w Gdyni więcej. Co na to inne miasta?

Plaga i flaga

• Plaga kradzieży flag powiewających nad Wejherowem: w ciągu 4 miesięcy znikło ponad 150 flag, głównie w barwach narodowych i kościelne. A oto rozwiązanie zagadki: flagi żółto-niebieskie to także kolory klubu piłkarskiego Arka Gdynia, a flagi biało-czerwone giną przed imprezami kulturalnymi i sportowymi. Wejherowską policję i straż miejską postawiono w stan najwyższej gotowości.

Prawie szpital

• Kobieta jadąca rowerem przez Gdynię, miała pecha. Spadła z niego i uderzyła głową o chodnik, łamiąc kość skroniową. W zasadzie miała szczęście w nieszczęściu: wypadek wydarzył się przed bramą Szpitala Morskiego, więc leżącą w kałuży krwi widziało wiele osób pracujących w szpitalu, które w białych kitlach szły obok do pobliskiego sklepiku. W zasadzie, bo żadna z tych osób nie zareagowała! Gdy ktoś z przechodniów poprosił, aby osoby w białych kitlach udzieliły jakiejkolwiek pomocy poszkodowanej, ci powiedzieli, że… trzeba zadzwonić po pogotowie. Niby racja, wypadek miał miejsce poza terenem szpitala, więc nie mieli obowiązku udzielenia pomocy…

Trójmiasto ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2005-2008
(c) DobryHumor.pl