Kategorie
Artykuły

Wódka ciekawostki z humorem

Wódka ciekawostki z humorem

Wódka i labirynt

• Przepis mówi, że nie można sprzedawać alkoholu w budynku położonym bliżej niż 50 metrów od szkoły, kościoła, biblioteki czy ośrodka kultury. Niedawno pod Krakowem zdarzyła się adekwatna do tego przepisu sytuacja: do przepisowej odległości zabrakło 2 i pół metra. Cóż w tej sytuacji można było zrobić? Przed wejściem do sklepu ustawiono słupki z łańcuchami. Zanim się do sklepu wejdzie, należy pokonać mini-labirynt długości ponad 2,5 metra. Niestety, pomysł nie znalazł uznania u decydentów. Geodeta i prawnik zmierzyli odległość, nie bacząc na niedawno ustawiony labirynt. Nadal było 47 i pół metra odległości, więc właściciel sklepu koncesji na handel alkoholu nie dostanie. Dopóki nie zmienią przepisów, albo dopóki nie przestawi budynku sklepu dalej. Ale to będzie znacznie droższe niż jego labirynt.

Żywy stół

• Policjanci z Mińska Mazowieckiego w poszukiwaniu mężczyzny, który nie zapłacił za grzywnę, trafili do barakowozu, w którym spodziewali się go zastać. Na wołanie „Otwierać, policja”, kilku facetów pijących wódkę w barakowozie, postanowiło ukryć poszukiwanego przez policję kompana. Facet przykucnął, koledzy położyli na nim obrus i postawili na nim butelkę wódki. Policjantów, którzy weszli do środka, bardzo zainteresował nierówny, lekko poruszający się stół. Ku zaskoczeniu wszystkich, pomysł z oryginalnym schowkiem nie wypalił.

Picie to jego życie

• Policjanci z Chrzanowa zatrzymali motorowerzystę, który miał ponad 4,6 promila alkoholu i wezwali go na przesłuchanie. Nie mogli go jednak przesłuchać, gdyż delikwent przybył pijany. Wkrótce znów zatrzymała go policja – tym razem pijany jechał rowerem (miał 3 promile). Kolejne przesłuchanie znów zakończyło się fiaskiem – przybył na policję, ale znów pijany. Czy następnym razem usiądzie za kierownicą samochodu?

Relaks w izbie

• Izba Wytrzeźwień w Rudzie Śląskiej wprowadziła nowatorski sposób uspokajania agresywnych, pijanych gości. Tym sposobem jest puszczanie muzyki relaksacyjnej czyli np. szum morza i dźwięk fujarki. Dwie trzecie pacjentów po usłyszeniu takiej muzyki niemal natychmiast uspokaja się i zasypia. A może by taką muzykę puszczać także naszym politykom? Giertych, Lepper… Wymieniać dalej?

Wódka ciekawostki: niedobry sponsor

• Pewien nauczyciel gimnazjum wpadł na pomysł, aby ubrać uczniów w identyczne ubranka. Po bluzach przyszła kolej na koszulki; a co zrobić aby je mieć i aby nic nie kosztowały? Trzeba znaleźć sponsora. Na listowny apel nauczyciela odezwała się tylko jedna forma: producent alkoholu. Gdy rodzice zorientowali się, że z tyłu koszulek jest internetowy adres firmy od alkoholu, wszczęli raban. Teraz nauczyciel wie, że zamiast załatwić uczniom koszulki, powinien kupić je ze swojej nauczycielskiej pensji. Wtedy kuratorium i rodzice będą zadowoleni.

Kto zgubił nogę?

• Mieszkaniec Radziejowa znalazł na chodniku protezę nogi. Zaalarmowana o znalezisku policja, po zabezpieczeniu zguby, ruszyła wyjaśniać zagadkę. W okolicach dworca PKS szybko zlokalizowano trzech pijanych mężczyzn, z których jeden nie miał nogi. Ich zabawa była chyba przednia, bo właściciel protezy nawet nie zauważył, że gdzieś znikła.

Chuck Norris czy chuligan?

• Do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie karetka przywiozła pijanego faceta. Podczas próby zbadania facet z całej siły uderzył lekarkę w twarz. Gdy oprzytomniała, była zalana krwią i brakowało jej jednego zęba. Pielęgniarka próbująca zapiąć furiata w pasy bezpieczeństwa, otrzymała kopniaka w twarz. Odosobniony przypadek? Jak wyliczono, co dziesiąty przywożony tu pacjent jest pod wpływem alkoholu. Niewykluczone, że wkrótce w Chorzowie nie będzie komu leczyć, bo medycy będą w szpitalach. Już jako pacjenci.

Pijani w kościele?

• Niewykluczone, że w związku z nowymi przepisami, wedle których można upubliczniać imiona i nazwiska pijanych kierowców, do walki z pijaństwem na drogach przyłączy się kościół katolicki. Nie pomogły wyższe grzywny. Teraz nazwiska pijanych kierowców trafią nie tylko do np. prasy, na plakaty i do internetu. Nie wykluczone, że będą też wymieniane podczas mszy.

Wódka ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2004-2009
(c) DobryHumor.pl