Kategorie
Artykuły

Zoo ciekawostki z humorem

Zoo ciekawostki z humorem

Afera w ZOO

• Dzieci z jednej z warszawskich szkół przeżyły szok po wejściu do warszawskiego zoo. Nie dlatego, że zobaczyły zwierzęta. Wręcz przeciwnie – dlatego, że ich nie zobaczyły! Co miesiąc klasa wpłacała po 100 zł na sponsorowanie jedzonka dla lori (gatunek małpiatki) oraz kinkażu (rodzaj szopa) i teraz okazało się, że lori zdechła, a kinkażu gdzieś wywieziono. Osoby odpowiedzialne za aferę na szczęście nie schowały głowy w piasek tak jak strusie, więc na otarcie łez zaproponowano dzieciom sponsorowanie innych zwierzaków. Tylko czy te też gdzieś nie znikną?

Stół dla nosorożca

• Nosorożce z warszawskiego zoo nie należą do zbyt grzecznych, więc tratują wszystko, co jest na ich wybiegu. Zniszczyły dosłownie wszystko, nie zostawiając nawet źdźbła trawy w ziemi. A ponieważ ich żołądki są wyjątkowo delikatne, nie można kłaść żywności na piasku, bo zjedzony wraz z pożywieniem piasek może spowodować chorobę, a nawet śmierć. Dlatego niedawno specjalista zrobił dla nich specjalny drewniany stół, którego nogi wkopano na stałe w ziemię. Nosorożce zjadają teraz pożywienie z tego stołu, niestety wciąż nie dochowują zasad savoir-vivre, włażąc nogami na stół.

Szympans i panienki

• W „Życiu Warszawy” zamieszczono anons o treści „Szukam sponsora”, pod którym umieszczono zdjęcie szympansa z warszawskiego ZOO i adresem internetowym ZOO. Nie byłoby w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że ogłoszenie znalazło się w rubryce z ogłoszeniami towarzyskimi, pomiędzy ogłoszeniami agencji towarzyskich, z nie całkiem odzianymi panienkami.

> Warszawskie ZOO ciekawostki

Seks w ZOO

• Pracownicy gdańskiego zoo z narażeniem życia, własnoręcznie sprawdzali czy ich dwa krokodyle mają między tylnymi nogami jaja czy nie. Okazało się że oba to samice, z czego zachwyceni byli duńscy zoolodzy, szukający żony dla krokodyla ze swojego zoo. Dwójka krokodyli przez wiele lat mieszkała w gdańskim zoo, ale dotąd nikt nie miał odwagi sprawdzić czemu nie mają małych.

ZOO ciekawostki: dieta słonia

• Zupełnie inne zmartwienia mają w łódzkim zoo. Z powodu oszczędności w zaopatrzeniu w żywność dla zwierząt, słonica o imieniu India w ostatnim czasie schudła o tonę. Ile ton ubyło Polakom od czasu reformy Balcerowicza (1989) tego nikt nie zważył. Ale chyba nie jest tak źle, skoro wciąż słychać, że niektóre panie chcą się odchudzać.

Zoologiczny pech

• Niespełna trzylatek cieszył się na myśl o wizycie w warszawskim ZOO, wreszcie jego marzenie się spełniło: wraz z mamą i hulajnogą z przyczepionym do niej balonikiem, stanął przed wejściem. I tu czekała go niemiła niespodzianka, bo wchodzić z balonikami nie można. Baloniki płoszą ptaki, a gazela jak się przestraszy, to zacznie uciekać, złamie nogę i zdechnie. Nie można też wejść z plastikową hulajnogą, bo można wpaść na inne dziecko i będzie nieszczęście. Taki jest regulamin – tłumaczyli ochroniarze. I mieli rację. Przepisy obowiązujące w ogrodach zoologicznych na świecie od niedawna muszą być respektowane także i u nas.

01.01.2000. Koniec świata odwołany

• Pesymiści mówili, że ostatnie w tym tysiącleciu zaćmienie Słońca wywoła globalne katastrofy lub koniec świata, a optymiści – że zwierzęta będą się bardzo dziwnie zachowywać. Spełniło się tylko to ostatnie: w warszawskim zoo zwymiotował jaguar, a gwarek (egzotyczny ptak naśladujący głosy) nauczył się nowego słowa „halo”, gdyż do zoo co chwila telefonował jakiś dziennikarz.

Co jedzą papugi?

• Kiedyś na tabliczkach w zoo były napisy: „Nie dokarmiać zwierząt”. Nie wykluczone, że wkrótce pojawią się inne: „Nie podkradać zwierzętom jedzenia”. Ujawniono, że pracownicy chorzowskiego zoo wynosili do domów jedzonko przeznaczone dla zwierząt: ryż, kurczaki i owoce. Papużkom i innym egzotycznym ptakom podkradano takie smakołyki, jak rodzynki i orzeszki. A może to wszystko nieprawda, bo żadna z papug nigdy się nie skarżyła dyrektorowi zoo?

> Ciekawostki o papugach

ZOO ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 1999-2008
(c) DobryHumor.pl