Kategorie
Artykuły

Algorytm i system operacyjny dla automatów online

Jak działają automaty online? To pytanie może pojawić się w głowie gracza, gdy będzie podejmował decyzję, w którym kasynie zagrać. Jest to dość logiczne, ponieważ na temat działania automatów do gry narosło wiele mitów, na przykład, że jeśli zagrasz o określonej godzinie, masz większą szansę na wygraną. Aby rozwiać takie mity i ogólnie zwiększyć zaufanie do swojego kasyna online, warto wiedzieć, jak działają automaty online. Ten artykuł jest właśnie o tym.

Warto powiedzieć, że wszystkie zasady zawarte w naszym artykule dotyczą wyłącznie uczciwych i legalnych kasyn, które przestrzegają wszystkich zasad i zasłużenie otrzymały swoją licencję. Obecnie istnieją setki kasyn online, z których większość to oszustwa. Zapoznaj się ze wszystkimi parametrami oraz licencją i graj w najlepsze kasyna tylko na uczciwych platformach.

Pierwsze gry

Przed pojawieniem się Internetu automaty do gier były elektromechaniczne. Maszyny tego typu posiadały specjalny układ hamulcowy oraz czujniki analizujące wypadającą kombinację.

Później urządzenia elektromechaniczne zastąpiono urządzeniami elektrycznymi. Posiadały wbudowany silnik elektryczny, co sprawiało, że gracze nie musieli już naciskać korby, aby zagrać, a czujniki nadal działały według starej zasady.

Teraz fizyczne automaty do gry są komputerami, a pewne kombinacje są generowane przy użyciu generatora liczb losowych lub RNG (generator liczb losowych). Ten sam system jest stosowany w automatach online.

Co to jest generator liczb losowych (RNG)

Generator liczb losowych to program, który działa według określonego algorytmu i określa, jaka kombinacja pojawi się na ekranie. Jest to całkowicie losowy proces, o wyniku którego nie może wiedzieć ani operator kasyna, ani gracz, ani twórca gry.

Mimo że od czasu pojawienia się pierwszych automatów do gier nastąpił postęp, zasada i niezawodność generatora liczb losowych pozostają niezmienione. Mechanizm jest regularnie udoskonalany, biorąc pod uwagę cechy nowoczesnego oprogramowania do gier.

W tworzeniu generatora liczb losowych brali udział matematycy, programiści, a nawet psycholodzy, a generatory takie istnieją już od dawna – ich niezawodność została sprawdzona przez czas.

Generator, który jest dziś używany, to opracowanie profesora z Massachusetts Institute of Technology, czyli 128-bitowy algorytm md5. Co więcej, jest on stosowany nie tylko w automatach online, ale także w systemach bezpieczeństwa i komputerach osobistych.

Czy można ufać RNG?

W Internecie można znaleźć programy, które rzekomo potrafią przewidzieć przyszłe kombinacje, ale w rzeczywistości one nie działają. Programy takie naprawdę potrafią wykraść dane gracza, dlatego powinieneś powstrzymać się od ich używania.

To, od czego nie musisz się powstrzymywać, to sprawdzenie oprogramowania. Tę taktykę stosują wszyscy odpowiedzialni producenci gier, dostarczając oprogramowanie do testów znanym i niezawodnym laboratoriom:

  • Laboratoria iTech;
  • eCOGRA;
  • GLI;
  • NMi.

Oprogramowanie przechodzi poważny test, podczas którego wykluczone jest stosowanie jakichkolwiek manipulacji, co oznacza, że ​​możemy z całkowitą pewnością stwierdzić, że gra na automatach, które przeszły taki test, jest bezpieczna i nie ma w niej żadnego oszustwa.

Logika działania RNG

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że mechanizm szczelinowy nie ma pamięci. Komputer nie wie, czy gracz wygrał, czy przegrał, czy siadał do gry 5 minut temu, czy też grał kilka godzin. Kombinacje są określane przez algorytmy matematyczne.

Ważne jest, aby wyniki gry nie prowadziły do ​​żadnego zaplanowanego lub „logicznego” wyniku – jest to po prostu ciąg kombinacji. Na przykład technicznie możliwe jest wygranie dwóch jackpotów niemal z rzędu, chociaż wydaje się to nieprawdopodobne. Inną rzeczą jest to, że jest to mało prawdopodobne, ponieważ liczba możliwych kombinacji generowanych przez program jest ogromna, biorąc pod uwagę, że każda kombinacja składa się z 32 znaków szesnastkowych.

Kiedy gracz rozpoczyna grę, mechanizm generuje sto losowych liczb na minutę, co oznacza pewną kombinację. To, jakie liczby zostaną wybrane przez generator w momencie kliknięcia w przycisk, decyduje o tym, jakie symbole pojawią się na ekranie. Zatem jedynym sposobem, w jaki gracz może „wpływać” na wynik gry, jest wybór momentu, w którym naciśnie przycisk. W rzeczywistości jest to czyste szczęście. Gdy wynik pojawi się na ekranie, system natychmiast oblicza, ile gracz wygrał lub przegrał, i aktualizuje informacje o jego saldzie. Ten sam system działa podczas darmowych spinów i rund bonusowych.

Stan na rok 2024

W 2024 r. naukowcy i badacze będą nadal szukać nowych sposobów na poprawę wydajności RNG. Jedna z nowszych metod, opisana w książce opublikowanej w 2015 roku przez profesora Davida Zuckermana i absolwenta Eshana Chattopadhyaya, polega na połączeniu dwóch słabo losowych sekwencji i utworzeniu z nich prawdziwie losowej liczby.

Ta metoda nie tylko pomaga dodać „prawdziwą” losowość do RNG, ale także zużywa znacznie mniej mocy obliczeniowej, umożliwiając starszym maszynom uzyskiwanie lepszych wyników.

Przyszłość

Oczekuje się, że w latach 2024 i 2025 kryptowaluty staną się głównym trendem w branży hazardowej na całym świecie. Jedną z głównych zalet blockchain dla kasyn jest tzw. dająca się udowodnić uczciwość gier. Specjalny algorytm automatu wideo pozwala graczom sprawdzić wynik dowolnego spinu i upewnić się, że operator nie miał na niego żadnego wpływu. W przypadku automatów, które są najpopularniejszym rodzajem gier na stronach hazardowych, ta funkcja jest bardzo, bardzo przydatna.

Podsumowanie

Zatem logika działania automatu online jest taka, że ​​nie ma żadnej logiki. Generator liczb losowych nazywa się tak, ponieważ szanse na wygraną są losowe, a częstotliwość wygranych zależy od zasad danej gry, które można uzyskać od operatora.

1784 / zawsz / jak działają automaty online

Autor: Dowcipy Humor

Dobry Humor, dowcipy, kawały, żarty, anegdoty