kolej ciekawostki kolejarze humor pociągi
kolej ciekawostki kolejarze humor pociągi
w

Pociągi i kolej ciekawostki z humorem

Pociągi i kolej ciekawostki z humorem. Komentarze satyryczne na temat kolei i pociągów

Weseli maszyniści

• Pociąg osobowy z Warszawy do Łodzi utknął pod Rogowem. Za nim kilka kolejnych pociągów stanęło w tym niecodziennym „korku”. Pociągi nie mogły pojechać dalej, bo tor został zablokowany przez pociąg towarowy prywatnej firmy. Na szczęście mamy XXI wiek i telefony komórkowe, więc ktoś z pasażerów ustalił powód postoju pociągu towarowego. Jego maszyniści najzwyczajniej w świecie spili się i poszli spać. Skończyło się dobrze: pociąg odholowano do najbliższej stacji, a maszynistów udało się wybudzić.

Cud w Dorohusku

• Celnicy z przejścia granicznego w Dorohusku sprawdzili bagaż w jednym z przedziałów w pociągu z Kijowa do Warszawy. W torbie podróżował zwinięty w kłębek Ormianin, niedoszły emigrant. Ukrainka, właścicielka bagażu była zdziwiona, że w jej bagażu podróżuje człowiek. Sądziła, że w bagażu są tylko jej rzeczy osobiste. Życie potrafi przynieść wiele niespodzianek – pamiętajmy o tym, szykując bagaże na wakacyjną podróż.

Absurd w Ciechocinku

• Ciechocinek odwiedza rocznie 80 tys. kuracjuszy i 380 tys. innych odwiedzających. Wielu z nich (a także mieszkańcy Ciechocinka) korzysta z przejazdów PKP. Tymczasem na dworcu PKP, z powodów ekonomicznych, zlikwidowano okienko z informacją oraz kasę biletową. Zamiast tego jest informacja, aby bilety kupować u konduktora, po wejściu do pociągu. Co w takim razie znajduje się na dworcu? Sklep ze starociami, biuro obrotu nieruchomościami, a nawet salon wróżb, w którym można się na przykład dowiedzieć kiedy znów na dworcu w Ciechocinku można będzie kupić bilety. Mamy też informację pozytywną: na PKP już głowią się nad tym co zrobić, aby kasa znów pojawiła się w swoim wcześniejszym miejscu.

> Dowcipy o Ciechocinku

Pospieszny czyli wolniejszy

• Czy pociąg pospieszny jedzie szybciej niż osobowy? – takie pytanie można by zadać uczniom podstawówki i niestety ci, którzy odpowiedzą zgodnie z logiką, nie będą mieli racji. Okazuje się, że droższy pociąg pospieszny jeździ czasem dłużej niż na tej samej trasie pociąg osobowy. Mało tego, że jedzie dłużej – bilet na taki pociąg jest prawie dwa razy droższy! Przykład: pospieszny pociąg „Bryza” relacji Szczecin – Gdynia pokonuje trasę w 4 godziny i 52 minuty. Osobowy „Albatros” potrzebuje na przebycie tej samej trasy 4 godziny i 34 minuty, chociaż po drodze zatrzymuje się na czternastu, a nie na dwunastu stacjach. W takim razie niech ten pospieszny nie nazywa się już pospieszny – zawoła logicznie każdy z nas. Niestety, nie da rady, a wytłumaczenie dlaczego tak się nie może stać – jest zbyt skomplikowane, aby streścić w kilku zdaniach.

Kolej ciekawostki: PKP oszczędza

• Polską, zadłużoną kolej można uszczęśliwiać na różne sposoby. Na przykład minister infrastruktury Opawski wydał rozporządzenie, dzięki któremu Straż Ochrony Kolei (3,5 tys. osób) otrzyma wkrótce nowiutkie mundury. Za tę przyjemność, wartą 3,5 miliona złotych, zapłaci oczywiście zadłużona kolej czyli my wszyscy, ze swoich podatków. Nikt nie wie, w czym lepsze są nowe mundury od używanych obecnie.

Rusztowanie w Olsztynie

• Osoby korzystające z usług PKP w Olsztynie, mają nie lada problem. Otóż istniejący obecnie rozkład jazdy pociągów znajdujący się w internecie, nie pokrywa się z tym samym, znajdującym się na dworcu kolejowym. Osoby odpowiedzialne za sytuację tłumaczą, że trwa modernizacja linii kolejowych i nie są w stanie co kilka dni wchodzić na rusztowanie, aby aktualizować godziny odjazdów pociągów w holu głównym dworca. Nie wyjaśniają, czy jest to bardziej czy mniej kłopotliwe niż wprowadzenie takiej samej zmiany na stronie www. Przynajmniej w jednym miejscu nie byłoby błędów.

Kolej ciekawostki: Pociąg do Opola

• Niewykluczone, że wkrótce z dworcowych peronów małych miejscowości Opolszczyzny znikną zegary, megafony i pragotrony czyli urządzenia pokazujące czas odjazdów i przyjazdów pociągów. Nikt nie poinformuje już pasażerów o której godzinie i na który peron wjedzie pociąg oraz czy ma on opóźnienie. Jak to możliwe? Podobno kolej zalega z płatnościami za utrzymanie tych urządzeń. Koszt dla jednej stacji kolejowej, w skali miesiąca to średnio 100 złotych. Pasażerom zostanie spoglądanie na własne zegarki i czytanie informacji na afiszach z rozkładami jazdy. XXI wiek – jak to brzmi dumnie…

Włoszczowa bis

• O pociągach Intercity, z których nikt nie wysiada, zatrzymujących się we Włoszczowej oraz Przemysławie Gosiewskim krążą dowcipy i wszyscy tę sprawę znają. Ale, jak to mówią, nieszczęścia chodzą parami. EuroCity relacji Budapeszt – Warszawa – Budapeszt nie zatrzymuje się w 30-tysięcznej Bochni, za to od niedawna staje w 10 razy mniejszych Stróżach. Miasteczku, w którym ostatni międzynarodowy pociąg zatrzymywał się w latach 70-ych ubiegłego wieku. Złośliwi szepczą, że to sprawka senatora Stanisława Koguta, przewodniczącego kolejarskiej Solidarności, ale kto by w takie bajki wierzył? No, może ci, którzy międzynarodowy pociąg nazwali: EuroCity Kogut.

Kolej ciekawostki – wybrane teksty z czasopisma Dobry Humor 2004-2009
(c) DobryHumor.pl

Zobacz też:
> Dowcipy o Krakowie
> Kawały o Sosnowcu

mężczyźni ciekawostki mężczyzna humor facet

Mężczyźni ciekawostki z humorem

dzieci ciekawostki humor dziecko

Dzieci ciekawostki z humorem